Deštný prales

Tropický deštný les se rozkládá na ploše 10 000 m2, roste v něm více než 50 000rostlin a 600 různých rostlinných druhů. V mangrovníkové bažině se skrývají exotická zvířata jako želvy, sumečci, paví očka, okouni a v korunách stromů nejrůznější ptáci jako zebřičky, papoušci nebo kanáři. Mezi další obyvatele lesa patří zlatí a stříbrní bažanti nebo pávi.

Tropický prales je udržován bez používání chemikálií. Aby se udržela přírodní rovnováha, žijí zde nejrůznější brouci (např. Periplaneta Australiasie - surinamský šváb), kteří např. požírají můry z banánovníku. Tito švábi nemají nic společného s klasickými domácími šváby, které zde v žádném případě nenajdete, a nejsou ani nijak nebezpeční. Jejich počet je kontrolován opět přírodní cestou - jsou potravou pro pávy, zlaté bažanty, křepelky nebo gekony.

Tropický deštný les můžete objevovat na vlastní pěst nebo si objednat procházku s průvodcem. Kilometr dlouhá naučná stezka se vine tropickým pralesem a cestou nabízí 12 tématických zastávek. Jednotlivé zastávky můžete sledovat na svém multimediálním přístroji, jeho ovládání je jednoduché a dozvíte se z něj nejrůznější zajímavosti.