Často kladené dotazy


Jak se nejlépe dostanu autem do Tropical Islands?

Tropical Islands leží poblíž dálnice A 13 (Berlín-Dráždany), přibližně 35 km jižně od Berlín-Schönefeld. Použijte výjezd z dálnice směr Staakow a sledujte ukazatele směr Tropical Islands. Od sjezdu dálnice je Tropical Islands vzdálený cca 3 km, silnice je bez problémů sjízdná i v zimě.

Adresa pro navigaci: GPS:

Tropical-Islands-Allee Šířka: 52° 2'22.93"N

15910 Krausnick Délka: 13°44'50.92"E

Jak je to s parkováním?

Před halou je dostatek parkovacích míst, která jsou samozřejmě zdarma. Parkoviště je nehlídané, proto nenechávejte v autě žádné cennosti.

Je možné přijet s obytným automobilem?

Ano, je to možné. Před halou je dostatek parkovacích míst. Nebo využijte služeb kempu Tropical Islands, který je cca 1 km od haly. Je zde k dispozici veškeré zázemí včetně umýváren, sociálního zařízení, obchodu a kiosku s občerstvením. Z kempu jezdí zdarma shuttle bus až k hale a zpět.

Je možné přijet i vlakem?

Ano, nejbližší zastávka se jmenuje Brand-Niederlausitzt. Z Čech je však spojení poměrně komplikované, je nutné 2x přestupovat. Z vlakové zastávky jezdí zdarma shuttle bus k hale a zase zpět.

Jaké jsou možnosti ubytování?

Ubytování je možné ve stanech, pokojích, lesních mobilních domcích, které se nacházejí mimo kopuli.

Stany jsou dvou a čtyřlůžkové, pozor na minimální obsazenost. Jsou vybavené matracemi a lůžkovinami.

Pokoje jsou dvoulůžkové, u některých je možnost přistýlky. Jsou zde i rodinné apartmány - dva propojené dvoulůžkové pokoje s koupelnou. Vesměs všechny pokoje jsou klimatizované, vybavené ledničkou, koupelnou a WC. V pokojích k dispozici ručníky a osušky. Nabízíme výhodné balíčky - viz ceník.

Lednička s nápoji je v pokojích zdarma k dispozici, obsahuje vodu a džus. Na pokojích je rovněž k dispozici rychlovarná konvice a káva a čaj.

Mimo areál je možnost ubytování v domcích Novasol nebo v mobilních domcích v kempu (1km od haly). Mobilní domky jsou plně zařízené, vybavené pro pobyt 2-6 osob.

Jaké si vzít s sebou oblečení?

Teplota vzduchu se pohybuje kolem 26 stupňů, vody 30-32 stupňů. Proto si vezměte lehké vzdušné oblečení. Je dobré si vzít s sebou dostatek ručníků, nebo župan a min. dvoje plavky na převlečení, na místě věci špatně schnou. Jako obuv jsou nejlepší sandály nebo pantofle.

Mohu se v Tropical Islands opálit?

Ano, je to možné. Střešní folie nad Jižním mořem propouští 80 % slunečního záření, proto se můžete opálit nebo i spálit. Opalovací krém a brýle proti slunci proto přibalte s sebou.

Kolik stojí vstupné?

Základní vstupné pro dospělého je 1288 Kč. Děti do 6. narozenin mají vstup zdarma, děti 6-11 let platí 1022 Kč. V ceně je zahrnut vstup zdarma do dětského klubu Tropino. Do areálu můžete přijet od 8:00 ráno a zůstat do 23:30 v noci.

Kombi vstupenky nejsou dočasně v prodeji.

V den narozenin je základní vstup bez saun zdarma, tuto skutečnost je nutné doložit pasem nebo občanským průkazem. Nelze odečíst od balíčků s ubytováním.

Senioři nad 65 let, studenti a školní děti nad 12 let a držitelé ZTP-P průkazů mají slevy na denní vstupné - viz ceník.

Vstupenky po zakoupení nelze vracet. Ze závažných důvodů lze platnost vstupenek prodloužit (netýká se zvýhodněných), na vyžádání přímo v Tropical Islands.

Je možné areál opustit a zase se do něj vrátit?

Pokud máte zakoupené ubytování ve stanech či pokojích, je možné areál TI opouštět tak často, jak budete chtít. Každý odchod prosím oznamte na přepážce informací, vždy řekněte číslo stanu či pokoje. Tato možnost platí po celou dobu Vašeho pobytu, kromě dne odjezdu.

Pokud ubytování zaplacené nemáte, není možné areál opouštět - bylo by nutné zaplatit znovu vstup.

Kdy je nejlepší do Tropical Islands přijet?

Areál je otevřený nonstop, ale v noci jsou veškeré atrakce a restaurace zavřené. Nejlepší příjezd je mezi 8-9 hodinou ráno, většina atrakcí otevírá v 9:00 hodin.

Jak mohu zaplatit útratu?

Při odchodu odevzdáte čip a zaplatíte veškerou Vaší útratu - je možné platit bezhotovostně platební kartou (jsou akceptovány všechny běžné druhy) nebo v hotovosti. Jsou přijímána pouze Eura. V areálu není bankomat.

Jak funguje čip, který obdržím při vstupu?

Na čipový náramek se Vám budou načítat veškeré náklady, které budete mít během Vašeho pobytu, např. jídlo, nápoje, suvenýry. Předem objednané a zaplacené výlohy (např. tobogány, snídaně, nocleh... atd.) budou na čip dopředu načtené formou kreditu. Veškerou další útratu zaplatíte při odchodu na pokladně.

Důležité: Z bezpečnostního hlediska je max. výše kreditu na náramku 250 € pro dospělé a 35 € pro dítě. Je možné předem dohodnout, že kredit na náramku pro dítě bude nulový. Při ztrátě čipu je bohužel nutné uhradit celou výši kreditu. Ztrátu čipu oznamte neprodleně na přepážce informací.

Jak fungují šatní skříňky? Kam s cennostmi?

Čip zároveň slouží jako klíč k šatní skříňce - číslo na čipu odpovídá číslu šatní skříňky. Skříňky se otevírají i zavírají přiložením čipu. Cennosti si uložte do bezpečnostních schránek za pokladnami - otevírají se rovněž pomocí čipu. Vyberte si jakoukoli volnou schránku, vložte cennosti (doporučujeme uschovat zde klíče od auta, doklady, peníze a mobilní telefony), zavřete pomocí čipu. Čísla na těchto schránkách neodpovídají číslu na čipu, je nutné si číslo schránky zapamatovat. Bezpečnostní schránky jsou poměrně malé.

Do šatních skříněk bez problémů umístíte menší krosnu nebo cestovní tašku.

Jaká je otevírací doba?

Tropical Islands je otevřen celoročně 24 hodin denně. Zavřeno je pouze 23.12. od 22:00 do 25.12. do 09:00 hodin. Pro hosty s denní vstupenkou je možný příjezd od 8:00 ráno.

Kde v hale najdu informace?

Přepážku informací najdete v hale přímo proti hlavnímu vstupu vedle pokladen. Jsou zde k dispozici i plánky areálu a informační brožurky (některé i v češtině).

Jaké jsou v Tropical Islands atrakce?

Mezi hlavní atrakce patří bezesporu dva velké bazény - Jižní moře a Balijská laguna. U laguny jsou dva menší tobogány vhodné především pro děti, u Jižního moře je dětské brouzdaliště. Další velkou atrakcí je tropický deštný prales, kterým vede 1 km dlouhá naučná stezka.

Pro děti je určený dětský klub Tropino, který je zdarma (rodiče si ale musí hlídat děti sami, hlídání dětí se zde nenabízí). V dětském klubu jsou nejrůznější prolézačky, tobogán, střelba pěnovými míčky, autodráhy (placená, 1 jízda 1 €), stolní tenis, lodičky (placené).

Tobogány jsou zdarma. Jsou zde tři tobogány a jedna velká skluzavka.

Nově je otevřený venkovní areál Amazonie, který je zdarma přístupný všem hostům.

V areálu je možné zahrát si minigolf, navštívit fitness centrum či solárium (vše za poplatek). Je rovněž možné objednat si nejrůznější masáže nebo ajurvédské procedury.

Je voda v bazénech slaná? Jaká je teplota vody a vzduchu?

Voda v bazénech není slaná. Teplota vody se pohybuje okolo 30-32 stupňů Celsia, teplota vzduchu 26-30 stupňů, záleží na venkovní teplotě a na tom, zda svítí slunce nebo je zataženo.

Je možnost prohlídek s průvodcem?

Ano, každý den se koná všeobecná prohlídka haly, zájemci mají sraz v 12:00 hodin u informací. Je nutné se předem přihlásit, min. počet je 6 osob, prohlídka je v němčině.

V deštném pralese je možné absolvovat multimediální procházku - v obchodu s novinami si půjčte audiovizuální přístroj (cena za pronájem je 3,50 € za osobu) a projděte se naučnou stezkou. Text je i v češtině. Na naučné stezce jsou i jednotlivé informační tabule se základním popisem i v češtině.

Mohou děti bez doprovodu navštívit Tropical Islands?

Děti do 14 let mohou Tropical Islands navštívit pouze v doprovodu dospělé osoby. Děti starší 14ti let mohou Tropical Islands navštívit i bez dospělého.

Je v Tropical Islands bezbariérový přístup?

Ano, Tropical Islands je přístupný i pro vozíčkáře a kočárky. Většinu míst je možné navštívit bez omezení, cesty jsou široké a jsou zde i upravené rampy usnadňující vozíčkářům pohyb po hale. Vozíky je rovněž možné zapůjčit u informací, stejně tak jako kočárky pro děti (golfové hole).

Jsou v Tropical Islands přebalovací místnosti?

Ano, tyto místnosti jsou označeny piktogramem a jsou označeny i na mapce, kterou obdržíte na informacích.

Je možné v Tropical Islands koupit kojeneckou stravu?

Bohužel, v Tropical Islands není možné zakoupit kojeneckou stravu, ale samozřejmě si jí můžete vzít s sebou. V restauraci Vám ji na požádání ohřejí.

Je možné si s sebou vzít vlastní stravu a nápoje?

Ne, z hygienických důvodů je zakázané přinášet vlastní pití a jídlo. V areálu je dostatečný počet restaurací a stánků s občerstvením.

Kde se mohu najíst a napít?

V Tropical Islands je 13 restaurací a barů, z jejichž nabídky můžete vybírat. Např. asijská restaurace Asian Wok House, samoobslužná restaurace Mondial, restaurace Palm Beach u Jižního moře, restaurace v dětském klubu Tropino, zmrzlinárna Borneo - frozen yoghurt, snídaňová restaurace Sawadee nebo různé bary.

Pozor na vratnou kauci za kelímky. Při vrácení kelímku si nezapomeňte "odpípnout" vrácení.

Kolik stojí jídlo a pití?

Jídla se pohybují okolo 10-12 €, nápoje cca 2-3 €, pivo 4 €. V dětské restauraci Tropino jsou nabízeny dětská jídla za příznivé ceny.

Je zde stanoviště první pomoci?

Ano, ošetřovnu najdete v severní části haly, na konci Shopping Boulevardu.

Jsou zde obchody?

Ano, v části nazvané Shopping Boulevard najdete několik obchůdků nabízejících noviny, časopisy, sladkosti, hračky vč. nafukovacích hraček do vody, brýle do vody, plavky, ručníky, trička a nejrůznější suvenýry.

Je možné si vzít s sebou psa?

Bohužel ne, do Tropical Islands nemají zvířata přístup. Psa je možné nechat v kempu, pokud zde máte ubytování.

V Tropical Islands žijí nejrůznější zvířata, např. plameňáci, papoušci, pávi, bažanti a další ptactvo. Tropický prales je udržován bez používání chemikálií. Aby se udržela přírodní rovnováha, žijí zde nejrůznější brouci (např. Periplaneta Australiasie - surinamský šváb), kteří např. požírají můry z banánovníku. Tito švábi nemají nic společného s klasickými domácími šváby, které zde v žádném případě nenajdete, a nejsou ani nijak nebezpeční. Jejich počet je kontrolován opět přírodní cestou - jsou potravou pro pávy, zlaté bažanty, křepelky nebo gekony.

Je možné v areálu kouřit?

Tropical Islands je od roku 2008 nekuřácký, kouření je povoleno pouze v prvním patře v Thajském domě a v prvním patře v odpočívárně Inipi (v saunách). Cigarety se zde neprodávají.

Je v areálu WIFI?

Téměř celý areál je pokrytý bezplatnou sítí WIFI. Bližší informace obdržíte na informacích.

Co dělat v případě, že ztratím čip?

V případě ztráty čipu neprodleně kontaktujte pracovníka informací. Na informacích funguje také služba ztráty-nálezy.

Jaké oblečení do saun?

Do saun byste měli vstupovat bez plavek, ideální je vzít si s sebou župan nebo velkou osušku.

Existují v Tropical Islands slevy pro skupiny?

Ano, skupinové slevy jsou možné pro skupiny min. 20 osob. O cenách a možnostech objednání se informujte v naší cestovní kanceláři?

Jsou nějaké speciální programy pro školy?

Ano, pro školní skupiny existuje speciální snížené vstupné a nejrůznější balíčky. O nabídce se informujte v naší cestovní kanceláři

.